
Den här bilden får ingen kommentar från mig.
2024-07-13
Vädret i dag har varit varmt, 14 – 25 plus. Vinden har mestadels varit rätt så svag men stundtals lite mer och lagom svalkande. Molnighet från och till och rätt så mycket sol.
Sov extremt dåligt i natt så dagen och i synnerhet förmiddagen var väldigt tröttsam. Det blev ändå en promenad mitt på dagen på lite mer än en halvtimme. Då var det väldigt varmt och det var skönast att hålla sig i skuggan när det gick.
När jag satt inne vid datorn så var allt öppet samt att lilla fläkten fick jobba. Då var det dräglig och till och med behagligt att sitta där. Känns mer som utomhus än inomhus.
Så där fem, sex husbilar körde iväg idag och det var ungefär lika många som kom hit. Som vanlig några personbilar som körde i på campingen för att kolla lite. Tycker att dom kan parkera på parkeringen vid infarten och promenera runt för att stilla sin nyfikenhet. Vissa av dom har svårt att respektera att man endast få kör 10 km/tim här, är inte alls roligt när dom kör fortare så sanden/gruset yr.
Som vanligt, nu för tiden, tillbringade jag några trevliga timmar på kvällen på verandan. Är så glad för det trevliga sällskap som jag har här.
I kväll blev det kycklingben i af med kokt ris och i dag valde jag Sweet Chili Thaisås och det smakade gott. Jag gillar verkligen kyckling.


Vi svarar heller aldrig om det är ett dolt nummer. Här ska inte luras ett smack så det så.
En del har noll respekt för att de stör och att man kanske ska ta hänsyn till de som bor på campingen/ställplatsen.
Har sett filmer från gårdagen och det har regnat så in i den på många platser här nere.
Ha det så bra/Kram
Jag svarar faktiskt inte heller på nummer jag inte känner igen.
Inte alls trevlig med med onödig personbilstrafik på området.
Har också kollat några regnfilmer, vilka mängder!
Kram