
En liten del av den helt fantastiska strandpromenaden längs med havet i Torremolinos. Ingen trängsel där på morgonen för tio år sedan.
2025-02-07
Började regna i natt och en kort stund på morgonen. Det blev uppehåll strax efter nio och då gick jag en sväng. 16 plus och ingen vind och ingen sol heller. Kändes inte så kallt men det var rätt hög luftfuktighet.
Jag hade ont lite här och där efter gårdagens aktivitet så det bli värktabletter i dag också. Tog det väldigt lugnt och det blev absolut ingen mer aktivitet här under dagen. Man ska ju inte överdriva!
Omsättningen på husbilar var stor här under dagen, lika många ungefär som kom hit som körde. Det var mycket folk som kom och gick härutanför. Många var rätt så påpälsade medan andra gick i shorts och t-tröja och allt däremellan.
Kom några skurar och dessemellan var det faktiskt soligt. Inte helt molnfritt men man kan ju inte kräva allt. Kändes som en vanlig svensk högsommardag med sådär 19 – 22 plus. Dörren fick vara öppen en stund när solen var här utanför.
Värmde en lasagne bolognese till middag i kväll. Det smakade bra och var mycket lättlagat.

Negativa människor ska man inte lyssna på när det finns så många andra som är positiva!
Precis negativa människor ska man hålla sig på långt avstånd från. Tycker att du har en rätt trevlig tillvara nu och temperaturen har ju ordnat upp sig verkar det som.
Vi har dessvärre fått lite tråkigare väder men kylan om nätterna verka lugna sig. Alltid något eller hur?
Nu var du ju så duktig igår så det är klart att du ska vila ett tag nu. Man ska inte förta sig.
Ha det så bra/Kram
Det är i det stora hela rätt så bra. Livet rullar på. Det är som det är.
Vädret kan vi ju inte göra något åt. Blir nog snart varmare både här och hos er.
Kram